JavaScript Menu, DHTML Menu Powered By Milonic,,Biada dziecku, które smakuje słono, albowiem jest opętane i wkrótce umrze"

Takie były perspektywy przeżycia dziecka z mukowiscydozą w średniowieczu. Od tego czasu leczenie wiele się nie zmieniło - leczymy tylko objawy choroby, natomiast nadal nie istnieje leczenie przyczynowe. Pomimo, iż poprawił się czas przeżycia i komfort życia, choroba nadal figuruje na liście schorzeń nieuleczalnych.

Pomimo relatywnie częstego występowania (1 na 2500 żywych urodzeń), mukowiscydoza nadal jest traktowana jako choroba egzotyczna, nawet przez lekarzy. Dlatego zamiarem naszym jest stworzenie serwisu poświęconego temu zagadnieniu adresowanego właśnie do środowiska medycznego, czy to studentów, czy też lekarzy aktywnych zawodowo, którzy pragną rozszerzyć swoje wiadomości i zasięgnąć najnowszych informacji z zakresu tej choroby i jej leczenia.

e-MuKo

Strona ta powstała w ramach zajęć fakultatywnych “E-learning w medycynie” prowadzonych w Zakładzie Bioinformatyki i Telemydycyny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.


Staraliśmy się zebrać najnowsze informacje na temat etiologi, przebiegu, diagnostyki i leczenia tej choroby, a także zagadnień epidemiologicznych, klasyfikacji oraz nadzieji pokładanych w najnowszych metodach leczenia, które nie wyszły jeszcze ze sfery badań.


Dane opracowane zostały na podstawie najnowszych doniesień naukowych z literatury medycznej, biochemicznej, wspartymi informacjami uzyskanymi bezpośrednio od lekarzy klinicystów.


CMUJ             logo matio